info@jphsw.cz | 602 289 014 | JPH Software

V případě, že Vám při instalaci programu Klasifikace hlásí antivir, že program obsahuje AdWare (stává se velmi ojediněle), tak se nemusíte bát, že je program zavirovaný. Viz níže.

Každou instalaci vždy kontrolujeme pomocí služby virustotal.com a soubor, který by obsahoval vir, bychom okamžitě odhalili ještě před umístěním na stránku s instalací.

V poslední době začaly 2 firmy (ze 70) označovat Klasifikaci, ne jako virus, ale jako program, který bude pravděpodobně zobrazovat reklamy (not-a-virus a AdWare níže na obrázku). Je nám líto, ale těmto firmám neporučíme. Děje se to pravděpodobně z toho důvodu, že antivirové firmy vítězoslavně zjistí, že náš program komunikuje a už to samo jim přijde jako podezřelé. Komunikace je tu ale ze samotné podstaty zobrazování dat žáků ze serveru, zpráv, mailů a také informace o nových verzích Klasifikace.

Program jako takový je opatřený digitálním podpisem a instalační soubor také.  Díky tomu se dá ověřit, zda se Vám při stahování na soubor opravdu nepřipojil nějaký virus po cestě. Klikněte pravou myší na staženém instalačním souboru a zvolte Vlastnosti. Na záložce Digitální podpisy byste měl vidět následující:

Pokud tomu tak je, tak dejte u svého antivirového programu dočasně pozastavit jeho kontrolu a Klasifikace se vám v pořádku nainstaluje. Dočasné vypnutí se podle programu mírně liší, ale většinou je to na ikonce vpravo dole u hodin na pravé kliknutí myši…